Nocne życie Słowackiego
Zapraszamy na pierwszy spośród spacerów w ramach Urodzin ulicy Słowackiego, który poprowadzi dla Państwa Agnieszka Agawa Warchulińska.
V Festiwal Kultury Miast Partnerskich w ostatni weekend maja!
Zapraszamy na piątą edycję Festiwalu Kultury Miast Partnerskich! 
II Akademicka Noc Muzeów w Piotrkowie Trybunalskim
W trakcie Akademickiej Nocy Muzeów będzie można wkroczyć w świat dawnej fotografii, a także - tradycyjnie - udać się w podróż do renesansowego Piotrkowa i wyprodukować własne marcepany. Zapraszamy!
Zapomniana dzielnica żydowska
Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak wyglądała dawna dzielnica żydowska w Piotrkowie Trybunalskim.
Sobota, 19 maja, godz.15.
Start: CIT, ul. Zamurowa 11.
Zapraszamy na III Noc Traktu Wielu Kultur!
Impreza rozwija się tak dobrze, że będziemy musieli pomyśleć o zmianie nazwy ;-) Zapraszamy na trzecią edycję Nocy Traktu Wielu Kultur w Piotrkowie Trybunalskim! Poniżej przedstawiamy podstawowy program imprez odbywających się w majowy weekend 11-13 maja pod hasłem Traktu.
Wioska Wikinga - V Historyczny Festyn Rodzinny
Serdecznie zapraszamy w imieniu Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim na V Historyczny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 6 maja 2018 r. w godzinach 10:30 - 17:00 na płycie boiska na terenie Uniwersytetu. Więcej szczegółów na plakacie.
Miasto na ekranie - zaproszenie na wycieczkę
Zapraszamy serdecznie już w sobotę (28 kwietnia) o godz. 15.00 pod Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11) na spacer tematyczny "Miasto na ekranie", który będzie oczywiście dotyczyć trasy Filmowy Piotrków.
Nocny Kulturower 2018
Serdecznie zapraszamy wraz z Piotrkowską Grupą Rowerową na kolejną edycję tradycyjnej rowerowej nocnej gry miejskiej Kulturower, która stała się jedną z inspiracji dla dużej imprezy kulturalnej w naszym mieście - Nocy Traktu Wielu Kultur - o trzeciej edycji poinformujemy już wkrótce ;-) Oprócz koncertów i wycieczek nie może również zabraknąć odrobiny wysiłku fizycznego :-) 
Zapraszamy na rajd Wiosna Żaków!
POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE
Oddział im. M. Rawity Witanowskiego
Zespół Parków Krajobrazowych woj. łódzkiego. Oddział Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
ZAPRASZAJĄ NA RAJD „WIOSNA ŻAKÓW”
w dniu 21 kwietnia 2018r
SPOTKANIE Z TARPANAMI
Zapraszamy na grę Piotrków Filmowy!
W imieniu Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i uczniów klasy filmowej w tej szkole, zapraszamy uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz drugich i trzecich klas dawnych gimnazjów,  do udziału w grze miejskiej – PIOTRKÓW FILMOWY, która odbędzie się w dniu 27.04. 2018 roku o godz. 10.00.