Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na intermedialną wystawę fotograficzną „Granice barw”, autorstwa Marka Lapisa. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od środy (1.03) w Mediatece 800-lecia, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3.
Marek Lapis jest absolwentem Fotografii Intermedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Członkiem zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. Od lat podejmuje kluczowe tematy związane ze społeczeństwem i funkcjonowaniem w nim osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia z poznawania medium fotografii z niesłyszącymi i niewidomymi.

- Trudno przyjąć do wiadomości, że światy widzących i niewidzących mogą być… podobne. Postanowiłem wniknąć w tę bardzo intymną oraz tajemną tkankę badań i zobaczyć barwy „oczami” niewidomych. Osoby te pozbawione są reprezentacji wzrokowych, ich mózgi inaczej niż mózgi widzących budują ich własny świat – wykorzystując więcej reprezentacji zapachowych, dotykowych, smakowych i dźwiękowych. Doświadczamy kontakt ze strukturami w czarnych ramach poprzez dotyk i zapachy. Dwa odmienne zmysły przejmują rolę wiodącego wzroku i ukazują barwę – mówi autor wystawy.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 1 do 22 marca w Mediatece 800-lecia, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wydarzenie.
powrót