27-09-2023

Stary Cmentarz

Stary Cmentarz
W sobotę (30 września 2023 r.) o godzinie 10:00 zapraszamy na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po Piotrkowie Trybunalskim.
20. Trybunały Uśmiechu
Już za niecały miesiąc na piotrkowian czeka duża dawka humoru. A to wszystko za sprawą Trybunałów Uśmiechu - czterodniowego wydarzenia, któremu towarzyszyć będą elementy sztuki kabaretowej, teatralnej oraz muzycznej. Bilety już w sprzedaży.
Artystyczne spotkanie
Mediateka 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na artystyczne spotkanie "Zatrzymanie" z Witoldem Stawskim i jego gośćmi: fotografikiem Wacławem Nowackim, poetką Aleksandrą Fidziańską, muzykiem Kacprem Stawskim.
Mediateka 800-lecia oraz Kino PIKSEL zaprasza 21 września o godzinie 18:00 na pokaz filmu „Pamfir”.
Niedzielne teatralia
Po krótkiej przerwie na spektakle wakacyjne, Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim wraca z lubianym cyklem "Niedzielne teatralia".
Kończymy sezon Giełdy Staroci
Piotrkowskie Muzeum i Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają już w najbliższą niedzielę (17.09) na - ostatnią w tym roku - Piotrkowską Giełdę Staroci przy Zamku Królewskim. Początek o godzinie 7:00.
Myśliwski weekend przed nami
Pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia oraz konkurs sygnalistów myśliwskich – to tylko część wydarzeń jakie czekają podczas pikniku myśliwskiego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w naszym mieście.
Spektakl teatralny
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spektakl pt.: "Nie będziemy gadać niepotrzebnych rzeczy" w wykonaniu Teatru "Forma" z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Piotrków stolicą performance
"Sztuka się nie poddaje" - pod takim hasłem odbędzie się XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE, który startuje w najbliższą środę (13.09). Piotrkowskiej publiczności zaprezentuje się ponad 20 artystów performance z Polski i Ukrainy.
Piotrków w okresie wojen światowych
W sobotę (9 września 2023 r.) o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po Piotrkowie Trybunalskim.