Jubilat Piotrków z nagrodami
Dwie główne nagrody za stoisko oraz folder zdobył Piotrków Trybunalski podczas Międzynarodowych Targów Turystki GLOBalnie, które w weekend odbyły się w Katowicach.
Piotrkowianie na pikniku NATO
Żołnierze, broń, pojazdy, umundurowanie, występy artystyczne. To wszystko można było zobaczyć podczas pikniku NATO, który uświetnił obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Wojska NATO na 800-lecie
Emocje po zakończonych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jeszcze nie opadły, a przed nami kolejna wielka impreza 800-lecia. Już jutro (28.03) odbędzie się Piknik NATO.
Pamięci Eugeniusza Szyklaya
Sobotnie (25.03) oficjalne uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rozpoczęły się na piotrkowskim lotnisku, gdzie prezydenci Andrzej Duda i János Áder odsłonili obelisk poświęcony Eugeniuszowi Szyklayowi.
Koncertowy finał Dni Przyjaźni
To był wyjątkowy finał wyjątkowych dni! Wielki Koncert Przyjaźni z udziałem Michała Szpaka z zespołem oraz OMEGI zakończył Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Gala przekazania flagi Dnia Przyjaźni
Najważniejszym punktem piątkowych (24.03) wydarzeń była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Msza święta i spotkanie z piotrkowianami na zakończenie wizyty
Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej zakończyła się oficjalna wizyta prezydentów Polski i Węgier w naszym mieście. Nie zabrakło także spotkania z mieszkańcami w Rynku Trybunalskim.
Prezydenci Polski i Węgier w Piotrkowie
W piątkowe popołudnie prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier János Áder spotkali się w piotrkowskim Muzeum. Tak rozpoczęły się oficjalne obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
24-03-2017

Pierwsze damy w ODA

Pierwsze damy w ODA
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej były także okazją do spotkania Pierwszych Dam. W trakcie rozmów międzypaństwowych Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh udały się na wystawę do galerii Ośrodka Działań Artystycznych.
Węgiersko-polskie śpiewanie
„Muzyczny węgierski Hyde Park” pod taką nazwą odbył się 22.03. w Miejskim Ośrodku Kultury otwarty konkurs piosenki węgierskiej.