Wystawa o polsko-węgierskiej przyjaźni
W niedzielę (19.03) na Zamku Królewskim odbędzie się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej”. Organizatorami ekspozycji są Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz piotrkowskie Muzeum.
Piknik NATO na 800-lecie!
Kolejna wielka impreza uświetni jubileusz 800-lecia. Jako jedyne miasto w Polsce będziemy gościć piknik NATO. Żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego do Piotrkowa zjadą 28 marca.
15-03-2017

Noc Teatru

Noc Teatru
„Noc Teatru” to kolejna propozycja dla mieszkańców w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
15-03-2017

O 800-leciu w II LO

O 800-leciu w II LO
Historia Piotrkowa Trybunalskiego i dzieje parlamentaryzmu były tematem wykładu w II Liceum Ogólnokształcącym. Wydarzenie zorganizowano z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Piotrków gotowy na przyjęcie prezydentów
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zbliżają się wielkimi krokami. Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, które oficjalnie zainauguruje obchody 800-lecia miasta.
Pamięci żołnierzy węgierskich
Wystawę „Zatarta pamięć... żołnierze węgierscy na cmentarzach w regionie piotrkowskim” można oglądać na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
Lotnisko przygotowuje się do Dni Przyjaźni
Jednym z elementów oficjalnych obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej będzie wizyta prezydentów na piotrkowskim lotnisku. Trwają przygotowania do tej części uroczystości.
Pierwszy etap testu za nami
W czwartek (9 marca) odbył się pierwszy etap „Wielkiego testu z wiedzy o 800 - letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 - 2017".
Pobierz aplikację„800 lecia”
Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację „800 lat Piotrkowa”, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami jubileuszu 800-lecia miasta.
Polsko-węgierskie relacje na wystawie
Od 1 marca 2017 r. w siedzibie piotrkowskiego Muzeum można oglądać wystawę edukacyjna pt.: „Z Budapesztu do Krakowa. Węgrzy na tronie Polskim”.