W ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko.” odbędzie się wystawa malarstwa piotrkowianki Justyny Radziej. Wernisaż już w najbliższy piątek (3.02.).
Jest to już druga wystawa tego cyklu. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje Justyna Radziej - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Aleksandry Gieragi. Jej prace pokazywane były m.in. na wystawach w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi (XXX Konkurs im. Władysława Strzemińskiego), Galerii Manhattan w Łodzi (Kobieta z Marmuru, Tworzy się Łódź) oraz w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Tryb. (Kontynuacja). Zdobyła wyróżnienie w konkursie Prime Time – najlepsze dyplomy ASP 2015.
Na wystawie będzie można zobaczyć m. in. syntetyczne martwe natury oraz pracę dyplomową – cykl obrazów Spotkania z samą sobą. W cyklu artystka zwraca się ku poszukiwaniu głębi w sensie duchowym. Każdy z obrazów, każde ze „Spotkań…” to swoisty portret emocjonalny, gdzie najważniejszą rolę odrywa postać człowieka w relacji z otoczeniem. Biomorficzne kształty postaci przybierają formę skamieliny – atawistyczne przedstawienie kondycji człowieka. - Twórczość jest dla mnie aktem komunikacji – zarówno ze światem zewnętrznych, jak i światem duchowym, zajrzeniem w głąb siebie – mówi artystka. - Czas malowania, to czas dojrzewania razem z obrazem, poprzez obraz, rozmowy ze sobą i zagłębienie się we własne odczucia. Stworzenie własnej, intymnej przestrzeni i przyjrzenie się swoim emocjom – na to pozwala mi proces twórczy.
Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek (3.02.) o g. 19.00 w ODA ul. Sieradzka 8. Prace można będzie oglądać do 26.02.2017 r. Przypomnijmy, że cykl wystaw pod wspólnym tytułem „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko.” prezentuje sylwetki i twórczość artystów pochodzących z Piotrkowa, obecnie żyjących i tworzących w innych miastach czy krajach. Celem wystaw nie jest poszukiwanie w ich twórczości bezpośrednich związków czy inspiracji naszym miastem. To przegląd dotychczasowych osiągnięć i możliwości twórców o piotrkowskich korzeniach, zarówno tych rozpoczynających swoją karierę jak i tych o ugruntowanej pozycji odnoszących sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
powrót