Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza już w najbliższy piątek (09.09), na wernisaż wystawy Michała Czuby pt. „Gdzie ty? – Daleko. Ktoś ty? – Ja Kwiat”. Początek o godzinie 19:00.
Wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”, prezentującego aktualną twórczość artystów pochodzących z Piotrkowa Trybunalskiego, obecnie mieszkających w innych polskich miastach lub zagranicą.
-Chciałbym, żeby ta wystawa była zaproszeniem do podjęcia dialogu. Malarstwo jest dla mnie środkiem który pozwala mi szukać, odkrywać, rekonstruować i stwarza nowe możliwości percepcji. Sztuka bowiem wytycza jedynie potencjalny kierunek oglądu rzeczywistości- mówi Michał Czuba.

Wystawa artysty czynna będzie do 7 października w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5.

Michał Czuba, urodzony w 1991 roku w Piotrkowie Trybunalskim, studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dyplom z malarstwa w 2020 r. Mieszka i tworzy w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018/19 za wybitne osiągnięcia artystyczne. Twórca i organizator wystaw/przeglądów studenckich, laureat wielu nagród w dziedzinie malarstwa min. Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie, Konkurs im. Władysława Strzemińskiego cz I Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie.
W malarstwie artysta szuka ekspresyjnych form wypowiedzi, stara się swoją własną obserwację przełożyć na język malarski, kierując się przy tym intuicją. Podejmuje dialog ze światem natury, który jest budowany za pomocą światła, koloru oraz przedmiotu. Jeśli chodzi o malarstwo abstrakcyjne, to Michał nie postrzega tak swojej twórczości, lecz myśl abstrakcyjna towarzyszy mu nieustannie w procesie twórczym. Wyobraźnię autora karmi zwykłe, codzienne życie. Tematy uniwersalne, które są wieczne. Sztuka Michała Czuby pozostaje wciąż otwarta, wchłaniając z otoczenia pobudzające ją impulsy, tak jak wtedy, gdy poprzez malarstwo gestu artysta zgłębiał zagadnienie portretu, i gdy tworzył pejzaże, które łączyły w sobie elementy kolażu.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wydarzenie.
powrót