Piotrkowskie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego”. W czasie trwania ekspozycji zaprezentowane zostaną eksponaty od okresu Starożytnego Rzymu aż do okresu PRL. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 14 maja o godzinie 17:00 w Zamku Królewskim.
Wystawa "Urok dawnego gabinetu stomatologicznego", na której zaprezentowane zostaną zbiory z Muzeum Stomatologii w Częstochowie to podróż w czasie, dzięki której odkryjemy, jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.

Czy wiecie Państwo kto jest patronem stomatologii? Jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim? Co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach? Czy narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego znacznie różniły się od współczesnych? I wreszcie w jakich smakach były proszki do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku? Odpowiedzi na te oraz więcej pytań odnajdą Państwo na wystawie.

W czasie trwania ekspozycji zaprezentowane zostaną eksponaty od okresu Starożytnego Rzymu aż do okresu PRL. Będzie to również jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z historią marek, które używane są na co dzień: Colgate, Listerine, Corega, Lacalut.

Wernisaż wystawy na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbędzie się 14 maja 2022 roku (godzina 17:00) podczas wyjątkowego wydarzenia jakim jest Noc Muzeów. Na otwarciu prelekcję dotyczącą historii stomatologii wygłosi dla Państwa wybitny lekarz stomatolog, pasjonat, kolekcjoner, twórca Muzeum Stomatologii - doktor Piotr Kuźnik.
- To dzięki jego zaangażowaniu i pasji mamy niepowtarzalną okazję zaprezentować Państwu bogatą kolekcję przedmiotów i narzędzi medycznych - informują pracownicy muzeum.

Wystawę będzie można oglądać do 24 lipca 2022 roku.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wystawę w Muzeum.
powrót