W najbliższą niedzielę (6 grudnia) na piotrkowskim Rynku Trybunalskim rozbłyśnie choinka miejska, a wraz z nią pierwsze świąteczne iluminacje. Tegoroczne dekoracje będą wzbogacone o nowe ozdoby.
Rokrocznie w pierwszych dniach grudnia nad piotrkowskimi ulicami i skwerami rozwieszane są bożonarodzeniowe dekoracje wprowadzające nas wszystkich w wyjątkowy okres świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie pierwsze ozdoby zawisną na uliczkach Starego Miasta, a w centralnym punkcie Rynku Trybunalskiego stanie największa w mieście choinka. Iluminacje na Starówce będą gotowe na zbliżające się Mikołajki i rozbłysną w niedzielę (6 grudnia).

Po udekorowaniu Starówki ustrojone zostaną kolejne ulice i place. Wśród świątecznych ozdób będą m.in. sanie św. Mikołaja, prezent oraz bombka. W tym roku iluminacji będzie więcej, ponieważ miasto zakupiło 50 nowych elementów oświetleniowych oraz kurtyn.
- Nie zdradzamy, w którym miejscu zostaną zainstalowane. Niech to będzie niespodzianka dla mieszkańców. Choć Ci bardziej spostrzegawczy nie będą mieli z tym problemu - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Strojenie miasta na Boże Narodzenie ma zakończyć się do 18 grudnia.


*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Zdjęcie prezentujące choinkę miejską w Rynku Trybunalskim.
powrót