Mediateka 800-lecia zaprasza w najbliższą sobotę (27.01) na niezwykłe wydarzenie - otwarcie LEGO-TEKI. Kreatywna przygoda pełna klockowych inspiracji rozpocznie się o godz. 12.00.
Wraz z początkiem zimowych ferii w Mediatece 800-lecia startuje wyjątkowa atrakcja dla fanów i sympatyków klocków LEGO. To za sprawą pilotażowego programu Centrum Nauki Kopernik i The LEGO Foundation, do którego przyłączyła się piotrkowska SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności).
W ramach "Learning through Play", bo pod taką nazwą kryje się realizowany projekt", mediateka otrzymała imponujące 209 kg klocków LEGO.

- Przygotowaliśmy dla piotrkowian niezwykłą przygodę z klockami LEGO. Przez dwa tygodnie będzie można do nas przychodzić i budować wytwory swojej wyobraźni lub konstruować zestawy tematyczne. Wybrane budowle zostaną wyeksponowane na wystawie na terenie MBP w terminie do 23.02.2024 - zachęcają pracownicy mediateki.

Otwarcie LEGO-TEKI, które odbędzie już w sobotę w naszej bibliotece. Szczegółowy regulamin dostępny na stronie biblioteki.piotrkow.pl oraz w załączniku poniżej. LEGO-TEKA będzie otwarta od 27.01 do 10.02 (od poniedziałku do soboty) w godzinach 8:00-19:30 (ostatnie wejście o godzinie 18:00). Serdecznie zapraszamy z aktualną kartą biblioteczną.

W przygotowaniach LEGOteki bibliotece pomagało KMO "Kot w okularach".

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wydarzenie.
powrót