W dniu 4 grudnia (sobota) o godzinie 14:00 zapraszamy na spotkanie na piwnym szlaku Piotrkowa w Muzeum Piwowarstwa (ul. Szewska 2).
Podczas spotkania w Muzeum Piwowarstwa, poznacie historię piotrkowskiego browarnictwa i jego znaczenie w dziejach miasta i kraju, od czasów średniowiecznych, przez rewolucję przemysłową XIX wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Odkryjecie też historię unikalnego lokalnego napoju Jałowiec, który, choć bezalkoholowy, z piwem ma wiele wspólnego. Poznacie też jedyne na świecie piwo typu quintuple – Korda. Na ekranie zobaczycie film o tym jak powstaje piwo w naszym rzemieślniczym browarze Jan Olbracht. Na piętrze zobaczycie ekspozycję w całości poświęconą technologii produkcji piwa. Tutaj odwiedzający zgłębiają wiedzę o tym z jakich surowców powstaje trunek, poznają najciekawsze gatunki z różnych stron świata oraz piwną kulturę. W trakcie prezentacji możecie dotknąć, powąchać poszczególnych składników używanych do produkcji piwa. Dowiecie się, że wyrób piwa to pasja i hobby, którym można zajmować się we własnym domu. Oczywiście w trakcie naszego spotkania spróbujecie naszego świeżego piwa którego smak uprzyjemni nasze spotkanie.

Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Zamurowa 11) od 22 listopada. Cena biletu: 25 zł.

Cena obejmuje:
- wstęp do Muzeum Piwowarstwa
- usługi przewodnickie po obiekcie
- degustację jednego z gatunków piwa w muzeum

Prosimy o wyposażenie się w środki ochrony osobistej w postaci maseczek.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na Spotkanie na piwnym szlaku Piotrkowa.
powrót