W najbliższą sobotę (26 czerwca) o godzinie 10:00 rozpoczynamy sezon wakacyjny na miejskim kąpielisku w Piotrkowie Trybunalskim.
W programie wydarzenia przewidziano mnóstwo atrakcji dla cały rodzin.
- Fanów siatkówki plażowej zapraszamy na zawody mikstów. Tradycyjnie odbędą się także regaty, tym razem w wersji rodzinnej. Zachęcamy do ścigania się w kajakach. Poza tym będą gry i zabawy dla całych rodzin – zaprasza Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Słoneczko będzie strzeżone w godz. 10:00-18:00 w każdy dzień tygodnia. Miejskie kąpielisko przygotowane jest do otwarcia sezonu.
- Woda jest zbadana i bezpiecznie można się kąpać. Przeprowadziliśmy czyszczenia dna i odchwaszczenie, a na plażę przywieźliśmy 250 ton piachu. Liczymy na dobrą pogodę i zapraszamy przez całe wakacje – podsumowuje dyrektor Heinzel.

Na obiekcie oprócz plażowania można także aktywnie spędzić czas. Na specjalnie wydzielonym boisku można grać w plażową piłkę nożną i siatkówkę, czeka siłownia plenerowa, a na najmłodszych mini linarium.
Wraz z otwarciem kąpieliska zostanie uruchomiona wypożyczalnia sprzętu pływającego, oferująca m.in. kajaki oraz rowery wodne. Pamiętajmy, że wypożyczenie sprzętu będzie tańsze z Piotrkowską Kartą Mieszkańca. Dodajmy, że przy kąpielisku „Słoneczko” do września funkcjonuje sezonowa stacja Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.
powrót