Pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia oraz konkurs sygnalistów myśliwskich – to tylko część wydarzeń jakie czekają podczas pikniku myśliwskiego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w naszym mieście.
Nadchodzący weekend w naszym mieście zapowiada się myśliwskim klimacie. A to za sprawą pikniku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (17.09) na placu przed Mediateką 800-lecia. Impreza rozpocznie się od godzinie 13:00, a w programie znajdą się m.in.: wystawa „Co roku rykowisko”, pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia Kuby Wolskiego, stoiska kół łowieckich, muzyka myśliwska oraz wiele innych. Tego dnia o godzinie 15:30 podsumowany zostanie także V. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. A. Rokickiego.

Wyżej wspomniany konkurs rozpocznie się dzień przed zapowiedzianym piknikiem tj. w sobotę (16.09). Otwarcie konkursu będzie miało miejsce w Rynku Trybunalskim, a zainauguruje go przemarsz sygnalistów do Muzeum (Plac Zamkowy 4). Początek o godzinie 14:00.

Następnie w programie konkursu znalazły się kolejno:

14:30 – przesłuchania solistów w klasie D,C,B,A. Przesłuchania zespołowe w klasie C,B,A,G. Mistrzowska gra na rogu myśliwskim.
19:00 – Aula Akademii Piotrkowskiej im. Jana Olszewskiego (ul J. Słowackiego 114/118). Wstęp wolny.
          - prezentacja sylwetki Andrzeja Rokickiego,
          - koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej z gośćmi,
          - ogłoszenie wyników konkursu sygnalistów.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na Piknik Myśliwski.
- Zdjęcie nr 2: Plakat zapraszający na konkurs.
powrót