Zapraszamy na wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Widowisko odbędzie się w najbliższą sobotę (6.04) w Rynku Trybunalskim i przeniesie uczestników w niezwykłą podróż przez współczesne dzieje miasta w rytmie muzyki i wizualizacji. Początek o godz. 19.30.
Widowisko zostanie przedstawione przez formację artystyczną Wataha Drums, znaną z tworzenia niezwykłych spektakli wykorzystujących muzykę, ruch, światło oraz innowacyjne wizualizacje. Grupa przedstawi współczesną historię Piotrkowa w spektakularny i emocjonujący sposób. Ich występ będzie nie tylko pokazem artystycznym, ale także platformą integracji i dialogu międzykulturowego.

- Ważną ideą, która przyświeca spektaklom Wataha Drums jest integracja – zarówno w sferze estetyki, jak i spotkania z widzem. Pragniemy, aby sztuka stała się miejscem dialogu i wymiany doświadczeń – czytamy na stronie www.watahadrums.pl

W ramach tego multimedialnego wieczoru publiczność będzie miała także okazję przypomnieć sobie wyjątkowy pokaz „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”. Ta część programu, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii mappingu, ożywi historię miasta, prezentując ją od momentu założenia aż po współczesność. Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego zostaną zaprezentowane na fasadzie jednej z piękniejszych kamienic w mieście, będącej siedzibą butiku Rebeka.

Zapraszamy w najbliższą sobotę (6.04) na Rynek Trybunalski. Początek o godz. 19.30.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wydarzenie.
powrót