„Lamb” - to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym "PIKSEL". Seans już w czwartek, 12 maja.
Najoryginalniejszy film 2021 roku to dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia.

Debiut Valdimara Jóhannssona, który otrzymał nagrodę za oryginalność w canneńskiej sekcji Un Certain Regard, wiele zawdzięcza scenariuszowi. Jego współtwórcą jest Sjón, jedna z najciekawszych postaci islandzkiej sceny artystycznej: poeta, pisarz i muzyk, autor tekstów dla Björk (nominowany do Oscara za piosenkę do „Tańcząc w ciemnościach") oraz współautor scenariusza do nowego filmu Roberta Eggersa „The Northman". Imponująca jest również obsada: w głównej roli zagrała gwiazda, Noomi Rapace („Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", „Prometeusz", „Tożsamość zdrajcy"), Szwedka, która spędziła dzieciństwo na Islandii. Rola Maríi – kobiety przechodzącej głęboką transformację – należy do najlepszych w jej dorobku. (https://gutekfilm.pl/)

Film „Lamb” będzie można obejrzeć w czwartek (12 maja) w kinie studyjnym „PIKSEL” w Mediatece 800-lecia (ul. M. Curie-Skłodowskiej 3). Projekcja rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp biletowany (normalny – 14 zł; z kartą mieszkańca – 10,50 zł).

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na seans w kinie "PIKSEL".
powrót