Wielkimi krokami zbliża się 19. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek do lat 10 – KOZICA CUP 2022. Największa w Polsce impreza dla najmłodszych adeptów tenisa odbędzie się na kortach OSiR w dniach 7-10 lipca.
Najbliższy weekend upłynie w Piotrkowie Trybunalskim pod znakiem tenisa ziemnego. To za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Krasnali i Krasnalek do lat 10 – KOZICA CUP 2022 największej w Polsce imprezy tenisowej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu.

- W tym turnieju przed laty swe kariery rozpoczynali zwycięzcy wielu światowych turniejów WTA, ATP, ITF, uczestnicy turniejów wielkoszlemowych, olimpijczycy, reprezentanci Polski w Federation Cup i Davis Cup: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska, Weronika Falkowska, Weronika Baszak, Martyna Kubka, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Mateusz Kowalczyk, Jan Zieliński, Daniel Michalski, Kacper Żuk, Piotr Matuszewski, Maksymilian Kaśnikowski czy Aleksander Orlikowski – wylicza Wiesław Kozica inicjator i pomysłodawca turnieju.

W dotychczasowych osiemnastu edycjach turnieju zarówno w singlach i deblach, wśród dziewcząt i chłopców, rozdano 72 komplety medali. Razem to już 432 złote, srebrne i brązowe krążki znalazły się na piersiach młodych tenisistów i tenisistek.
- Dla młodych sportowców taki turniej to pierwszy smak i możliwość konfrontacji w wielkiej i niepowtarzalnej imprezie, w ich rozpoczynających się dopiero karierach – dodaje trener Wiesław Kozica.
Turniej będzie rozgrywany na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej.  Więcej informacji na temat zawodów wraz z drabinkami turniejowymi znajduje się na portalu organizatora pod adresem teniskozica.pl

Od pierwszych mistrzostw prowadzona jest także klubowa klasyfikacja medalowa.
Po 18 edycjach wśród 114 sklasyfikowanych klubów na prowadzeniu słynna „kuźnia talentów” - TUKS Kozica Piotrków Trybunalski z 40 medalami (10 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych), a na drugim UKS RP Sport Olsztyn - 8 medali (5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe), trzecie dla ST Tie-Break Warszawa z 11 medalami (4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych). Z piotrkowskich klubów jeszcze na 26 pozycji plasuje się TUKS Champions-Team – 9 (1,1,7), na 54 UKS AT Challenge  - 4 (0,2,2) i na 62 miejscu TUKS Nortenis - 2 medale, po 1 srebrnym, 1 brązowym.

Zgłoszenia do tegorocznego turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, przyjmowane będą wyłącznie przez system TPO PZT.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak oraz Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na wydarzenie.
powrót