Wystawa
Mediateka 800-lecia zaprasza od 28 maja (piątek) na wyjątkową wystawę "Ocalone od zapomnienia: aparaty miniaturowe, subminiaturowe i szpiegowskie".
Piotrkowskie arterie
W najbliższą sobotę (29 maja 2021 roku) o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejny w tym roku rzeczywisty, a nie wirtualny "spacer" po Piotrkowie Trybunalskim.
X Piotrkowska Giełda Staroci
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, po dłuższej pandemicznej przerwie zaprasza już 20 czerwca na X Piotrkowską Giełdę Staroci.
Piotrkowskie osiedla lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych
W najbliższą sobotę (22 maja 2021 roku) o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejny w tym roku rzeczywisty, a nie wirtualny "spacer" po Piotrkowie Trybunalskim. Wycieczkę poprowadzi Pani Agnieszka Warchulińska.
V Akademicka Noc Muzeów
W dniu 15 maja 2021 r. w godzinach 15.00-22.00 na Rynku Trybunalskim oraz w Muzeum Marcepanów będzie miała miejsce V Akademicka Noc Muzeów, a także VIII Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga” – wikingowie w grodzie w wersji mini.
Wycieczka rowerowa z OSIR-em
22 maja (sobota) 2021 r. odbędzie się wycieczka rowerowa, na którą Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich dorosłych oraz dzieci.
Dzieje piotrkowskich aptek
W najbliższą sobotę (15 maja 2021 roku) o godzinie 15:00 zapraszamy na pierwszy w tym roku rzeczywisty, a nie wirtualny "spacer" po Piotrkowie Trybunalskim.
Kapliczki, kaplice, świątki
W najbliższą sobotę (8 maja 2021 roku) o godzinie 15:00 zapraszamy na wirtualny "spacer" po Piotrkowie Trybunalskim.

Muzeum lodów w Piotrkowie
Nasze miasto może poszczycić się nową, bardzo ciekawą atrakcją turystyczną. W Rynku Trybunalskim powstało muzeum… lodów.
Zbrodnia katyńska - droga do prawdy
Mord na polskich oficerach w Katyniu był jedną z największych zbrodni w dziejach, jeszcze większą tragedią było zakłamywanie ludobójstwa, jakie obserwowawno przez dekady. Warto więc poznać drogę do prawdy.