Wystawa piotrkowianki
W ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko.” odbędzie się wystawa malarstwa piotrkowianki Justyny Radziej. Wernisaż już w najbliższy piątek (3.02.).
Biblioteka Piotrków 800
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Seria Biblioteka Piotrków 800”.
Kultura na 800-lecie
Obchody 800-lecia to nie tylko imprezy organizowane przez miasto, ale także przez organizacje i stowarzyszenia działające w Piotrkowie Trybunalskim. W magistracie ogłoszono konkurs na wsparcie takich działań.
27-01-2017

Osiedle 800-lecia

Osiedle 800-lecia
Do „Alej 800-lecia” dołączy „Osiedle 800-lecia”. Taką bowiem nazwę będzie nosiło nowo powstające osiedle we wschodniej części miasta.
Król i księżniczka w Zamku Królewskim opowiadają legendy o Piotrkowie. To nie scenariusz bajki tylko warsztatów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum.
24-01-2017

Wizerunek 800-lecia

Wizerunek 800-lecia
Rok jubileuszowy to nie tylko szereg różnego rodzaju wydarzeń. To także dbałość o wizerunek miasta. Jednym z jego elementów są jubileuszowe „witacze”.
Dni Przyjaźni z OMEGĄ
Zespół OMEGA będzie gwiazdą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Urzędzie Miasto podpisano umowę koncertową z legendą rockowej sceny muzycznej.
Targi Kulinarne i Forum Gospodarcze z dofinansowaniem
Ponad 210 tysięcy złotych pozyskaliśmy na organizację Międzynarodowych Targów Turystyki Kulinarnej oraz Forum Gospodarczego Polska - Węgry w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.
MSZ i Kancelaria Prezydenta w Piotrkowie
Grupa robocza złożona z pracowników Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych gościła w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem wizyty było szczegółowe omówienie zaproponowanego przez magistrat programu obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Omega i Szpak na Dni Przyjaźni
Piotrków Trybunalski w tym roku obchodzi 800-lecie istnienia. Obchodom jubileuszu będą towarzyszyły Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, podczas których to Piotrków będzie pełniło rolę miasta - gospodarza. Z tej okazji będziemy gościć wielu znamienitych gości z prezydentami obu państw na czele: Andrzejem Dudą i Janosem Aderem. Jednym z elementów tego wydarzenia będą  występy muzycznych gwiazd - Michała Szpaka oraz węgierskiej grupy rockowej OMEGA..