**** Centrum Informacji Turystycznej

w Piotrkowie Trybunalskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Zakończenie roku z CIT i PTTK

Zakończenie roku z CIT i PTTK

W miniony weekend Centrum Informacji Turystycznej zorganizowało ostatnie w tym roku spotkania z cyklu Klub Turysty. Wraz z piotrkowskim oddziałem PTTK oraz Komendą Hufca ZHP w Piotrkowie Trybunalskim współorganizowaliśmy również Świąteczny Rajd na Orientację.


Sobota, 19 grudnia, rozpoczęła się Świątecznym Rajdem na Orientację. W imprezie wzięło udział blisko siedemdziesiąt osób. Zadaniem uczestników była praca z mapą i odnalezienie 10 wskazanych przez organizatorów i oznaczonych lampionami punktów kontrolnych, a następnie potwierdzenie przy użyciu specjalnego perforatora na karcie startowej. Nad przestrzeganiem zasad gry na punktach kontrolnych czuwali harcerze z I Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Matecznik”. Uczestnicy mieli okazję doskonalić umiejętności poruszania się w terenie miejskim z wykorzystaniem mapy. Najmniej czasu na wykonanie zadania potrzebował patrol wystawiony przez Jednostkę Strzelecką 1031 w Piotrkowie. Pozostałe patrole dotarły na metę w odstępach kilkunastu minut. Na wszystkich czekała gorąca herbata i poczęstunek. Po zliczeniu punktów uczestnikom rozdane zostały nagrody i pamiątkowe „wlepki” rajdowe, a drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy.


Zaraz po zakończeniu rajdu rozpoczęliśmy ostatnie w tym roku, tym razem dwudniowe, spotkanie z cyklu Klub Turysty. W grudniu, miesiącu wręczania prezentów, postanowiliśmy zorganizować specjalne pokazy filmów, w których Piotrków Trybunalski zagrał jedną z głównych ról. W sobotę o godzinie 12 chętni mogli zobaczyć film „Ewa chce spać” (po rekonstrukcji cyfrowej), natomiast w niedzielę, tuż przed miejskim spotkaniem przedświątecznym, można było obejrzeć film „Święta wojna”. Obydwa spotkania poprowadziła Agnieszka Warchulińska, autorka książki „Piotrków filmowy” i wielu innych pozycji dotyczących naszego miasta (m.in. nowowydanych „Sekretów Piotrkowa”). Sali na pokazy użyczył zawsze gościnny dla Centrum Informacji Turystycznej Hotel Staromiejski.

 

Współpracują z nami

logoUni3wiek.jpg

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: SkorpionReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama