Czy królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa czarownicę, która miała rzucić czar na związek Zygmunta Augusta? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę, 10.09. podczas wyjątkowego przedstawienia plenerowego.
800-lecie – pierwsza klasa
Pod takim tytułem odbyło się w poniedziałek (4.09.) uroczyste ślubowanie dla piotrkowskich uczniów, którzy rozpoczęli swój pierwszy rok nauki.
Już w najbliższą sobotę, 9.09. w Rynku Trybunalskim odbędzie się piknik historyczny ph. „Sąd Czartowski’.
Klezmafour zagrał dla piotrkowian
Grupa KLEZMAFOUR była gwiazdą kolejnej odsłony letnich „Koncertów na Trakcie”. Żywiołowy występ przyciągnął do amfiteatru miejskiego wielu piotrkowian.
Sztafeta na 800-lecie Piotrkowa
Około 1000 kilometrów przebiegła sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Esslingen, oraz jubileuszu 800-lecia miasta.
Zakopower i Ira na 800-lecie
Jeszcze tylko tydzień pozostał do największej imprezy muzycznej drugiej połowy jubileuszu 800-lecia. Już 20 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim zagra kultowe „Lato z Radiem”.
Pobiegną z Esslingen do Piotrkowa
1000 kilometrów przebiegnie sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego oraz 25-lecia współpracy naszego miasta z Esslingen.
Od Piotrkowa do Opola
Warsztaty, prezentacje, happening to tylko kilka z punktów programu wizyty grupy piotrkowian w Opolu. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”.
Koncert muzyki barokowej
Koncert muzyki barokowej pt.: „Musica da chiesa per vari stromenti" w wykonaniu zespołu „Altberg Ensemble" odbędzie się w najbliższą niedzielę (12.08.) w piotrkowskim Muzeum. To kolejna propozycja w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta.
800 gołębi na 800-lecie
Wyjątkowy pokaz na urodziny Piotrkowa. Już w niedzielę (13.08) z Rynku Trybunalskiego wypuszczonych zostanie 800 gołębi symbolizujących 800-lecie miasta.