Piotrkowscy prawosławni i ich świątynie - zapraszamy na spacer!
Już 17 lutego, w sobotę, o godzinie 12.00 zapraszamy pod Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamurowej 11, gdzie rozpocznie się spacer tematyczny pt. Piotrkowscy prawosławni i ich świątynie.
05-03-2018

Poemat o Piotrkowie

Poemat o Piotrkowie
W imieniu Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie na Czwartkowe spotkanie z historią na Grodzkiej, które będzie miało miejsce 22 marca (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Marcepanu przy ul. Grodzkiej 1.
Najstarszy piotrkowski klasztor
Zapraszamy serdecznie na kolejny spacer tematyczny. Już 10 w sobotę marca o godz. 14.00 spotykamy się pod Centrum przy ul. Zamurowej 11 by udać się następnie do najstarszego piotrkowskiego klasztoru - oo. Dominikanów, obecnie parafii pw. św. Jacka i Doroty.
 Gdzie narodził się Piotrków?
Niestety z przyczyn niezależnych od CIT musimy zmienić termin spaceru "Gdzie narodził się Piotrków?" Zapraszamy serdecznie już 3 marca, w sobotę o godz. 12.00 do Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Zamurowej 11, gdzie rozpocznie się nasza kolejna wycieczka. Serdecznie przepraszamy za zmianę terminu i wynikające stąd ewentualne utrudnienia.
Jagiellońskie komnaty
Zapraszamy serdecznie wspólnie z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim do zwiedzania jednej z najlepiej zachowanych rezydencji jagiellońskich w Polsce, nazywanej niekiedy "drugim Wawelem".
Zapraszamy na Grodzkie Spotkania z Historią!
Wspólnie z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy na kolejne z serii Grodzkich spotkań z historią.
Marcepany Króla Zygmunta - zapraszamy już 10 lutego!
W sobotę 10 lutego 2018 r. zapraszamy w imieniu Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego do Marcepanów Króla Zygmunta na ul. Grodzką 1 (godz. 14). Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Zamurowa 11 do 8.02.2018 r. Wstęp 10 zł. Ilość miejsc ograniczona
Z Archiwum PT - zapraszamy 15 lutego!
15 lutego 2018 r. zapraszamy Państwa na godzinę 16:00 do Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim na bezpłatne zwiedzanie tej placówki z przewodnikiem, jednym z piotrkowskich archiwistów.
To już 110 lat od kiedy w Piotrkowie funkcjonuje Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze! W połowie lutego zapraszamy serdecznie wspólnie z PTTK Piotrków Trybunalski na 46 (czterdziestą szóstą!) edycję Zimowego Rajdu Pieszego "Gorącego Czaju Łyk". Rajd rozpocznie się 17 lutego o godz. 10.00 w Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego.
24-01-2018

Fabryka ozdób

Fabryka ozdób
Bombki choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Umożliwiamy zobaczenie tego z bliska! Już od lat ogromną popularnością cieszą się organizowane przez cały rok wycieczki do naszej fabryki bombek, połączone z warsztatami wykonania oraz dekorowania własnych bombek przez zwiedzających. Tak więc uczestnik wycieczki ma okazję nie tylko poznać tajniki produkcji, ale także wykonać własne szklane ozdoby choinkowe.