Wioska Wikinga - V Historyczny Festyn Rodzinny
Serdecznie zapraszamy w imieniu Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim na V Historyczny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 6 maja 2018 r. w godzinach 10:30 - 17:00 na płycie boiska na terenie Uniwersytetu. Więcej szczegółów na plakacie.
Miasto na ekranie - zaproszenie na wycieczkę
Zapraszamy serdecznie już w sobotę (28 kwietnia) o godz. 15.00 pod Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11) na spacer tematyczny "Miasto na ekranie", który będzie oczywiście dotyczyć trasy Filmowy Piotrków.
Nocny Kulturower 2018
Serdecznie zapraszamy wraz z Piotrkowską Grupą Rowerową na kolejną edycję tradycyjnej rowerowej nocnej gry miejskiej Kulturower, która stała się jedną z inspiracji dla dużej imprezy kulturalnej w naszym mieście - Nocy Traktu Wielu Kultur - o trzeciej edycji poinformujemy już wkrótce ;-) Oprócz koncertów i wycieczek nie może również zabraknąć odrobiny wysiłku fizycznego :-) 
Zapraszamy na rajd Wiosna Żaków!
POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE
Oddział im. M. Rawity Witanowskiego
Zespół Parków Krajobrazowych woj. łódzkiego. Oddział Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
ZAPRASZAJĄ NA RAJD „WIOSNA ŻAKÓW”
w dniu 21 kwietnia 2018r
SPOTKANIE Z TARPANAMI
Zapraszamy na grę Piotrków Filmowy!
W imieniu Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i uczniów klasy filmowej w tej szkole, zapraszamy uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz drugich i trzecich klas dawnych gimnazjów,  do udziału w grze miejskiej – PIOTRKÓW FILMOWY, która odbędzie się w dniu 27.04. 2018 roku o godz. 10.00.

Gra Miejska HARC na 100-lecie Niepodległej
W tym roku zabierzemy Was do okresu zaborów... weźmiecie udział w I Wojnie Światowej.... a na koniec pomożecie odzyskać niepodległą. Zapraszamy! 
Organy Krukowskich i nie tylko
Zapraszamy 14 kwietnia (sobota) na godz. 15.00 pod Centrum przy ul. Zamurowej 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę śladami polifonii, kanonu oraz organomistrzów ;-) Spacer poprowadzi Agnieszka Agawa Warchulińska :-)


Zapraszamy na spacer Oficerowie i damy
Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku spacer pod przewodnictwem Agnieszka Agawa Warchulińska :-) Tym razem podążymy śladami piotrkowskich domów oficerskich, powstałych w XIX i XX wieku. 
Piotrkowskie Sanktuaria Maryjne
Już 24 marca (sobota) o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie pod Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamurowej 11 na spacer dotyczący piotrkowskich sanktuariów maryjnych.
Rajd Topienie Marzanny - Powitanie Wiosny
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział im. Michała Rawity Witanowskiego oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają w dniu 24 marca 2018 roku na Rajd Turystyczny ”Topienie Marzanny”, którego celem jest kontynuowanie tradycji ludowych i powitanie W I O S N Y 2018.