24 i 25 marca będziemy gościć prezydentów Polski i Węgier. Znamy termin i program uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Pierwsza wzmianka o Piotrkowie
W tym roku mija 800 lat od pierwszej wzmianki o Piotrkowie. Zapis znalazł się w Kopiarzu Sulejowskim. Poniżej zamieszczamy fragment tekstu w pisowni oryginalnej oraz jego tłumaczenie.
800-lecie z patronatem wicepremiera
Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński objął honorowym patronatem obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Pokaz ratownictwa lodowego
Wyjątkowa lekcja odbyła się dziś (8.02) na piotrkowskim kąpielisku „Słoneczko”. Zaprezentowano tam pokaz ratownictwa lodowego.
Z Konsulem o Dniach Przyjaźni
Tadeusz Kaczor, Konsul Honorowy Węgier w Łodzi, gościł w piątek (3.02) w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem wizyty były zbliżające się obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Spacer po „dzielnicowym” Piotrkowie
Jak wyglądał Piotrków w okresie rozbicia dzielnicowego, jaką pełnił rolę? Odpowiedzi na te pytania poznamy już jutro (4.02.) podczas spaceru w ramach „Trybunalskich spotkań z historią 800-lecia”.
Wystawa piotrkowianki
W ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko.” odbędzie się wystawa malarstwa piotrkowianki Justyny Radziej. Wernisaż już w najbliższy piątek (3.02.).
Biblioteka Piotrków 800
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Seria Biblioteka Piotrków 800”.
Kultura na 800-lecie
Obchody 800-lecia to nie tylko imprezy organizowane przez miasto, ale także przez organizacje i stowarzyszenia działające w Piotrkowie Trybunalskim. W magistracie ogłoszono konkurs na wsparcie takich działań.
27-01-2017

Osiedle 800-lecia

Osiedle 800-lecia
Do „Alej 800-lecia” dołączy „Osiedle 800-lecia”. Taką bowiem nazwę będzie nosiło nowo powstające osiedle we wschodniej części miasta.