Koncert piosenek współczesnych -
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza już 6 maja o godzinie 19:00 na koncert piosenek współczesnych - "A miało być, jak we śnie..."
Nocna Wieża Ciśnień
7 maja (sobota) zapraszamy na możliwość zobaczenia nocnych widoków Piotrkowa Trybunalskiego z Wieży Ciśnień.
Dzień Tańca z OEA MOK
Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza w najbliższy czwartek (28 kwietnia) na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Przed publicznością wystąpią uczestnicy warsztatów artystycznych.
Czwarty otwarty wykład o Ukrainie
W środę (27 kwietnia) w salach Zamku Królewskiego (plac Zamkowy 4) obędzie się kolejny otwarty wykład dotyczący historii, tradycji i kultury ukraińskiej. Tematem spotkania będzie „Ukraina na drodze ku niepodległości. Ukraiński ruch narodowo-wyzwoleńczy od II połowy XIX wieku do wybuchu II wojny światowej”.
Święto 3 Maja - program
Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w intencji Ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.
Zbigniew Zamachowski na gali
Przed nami jubileuszowa, 50. gala Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję”. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Zamachowski. Wydarzenie odbędzie się 7 maja o godzinie 18:00.
Piotrków doby konstytucji 3 Maja - spacer
W sobotę (30 kwietnia 2022 r.) o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po Piotrkowie Trybunalskim.
Inauguracja 51 Dni Muzyki Kameralnej
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na inauguracyjny koncert w ramach LI Dni Muzyki Kameralnej, który odbędzie się 24 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00.
Koncert Aleksandry OIczyk w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej
Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego zapraszają 24 kwietnia (niedziela) na koncert z okazji 100-lecia powrotu Bernardynów do Piotrkowa Trybunalskiego. Arie operowe, operetkowe i musicalowe zaśpiewa Aleksandry Olczyk.
Panny Piotrkowskie - spacer
W sobotę (23 kwietnia 2022 r.) o godzinie 15:00 zapraszamy na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po Piotrkowie Trybunalskim.