Kiermasz Sztuki w ODA
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do swojej galerii przy ulicy Sieradzkiej 8 na Grudniowy Kiermasz Sztuki, gdzie można zakupić oryginalne dzieła sztuki oraz albumy z serii “Piotrkowscy Artyści”.
Świąteczne iluminacje w mieście
W najbliższą niedzielę (6 grudnia) na piotrkowskim Rynku Trybunalskim rozbłyśnie choinka miejska, a wraz z nią pierwsze świąteczne iluminacje. Tegoroczne dekoracje będą wzbogacone o nowe ozdoby.
Koncert inscenizowany w Muzeum
W ostatnim tygodniu listopada, dzięki teatralnej scenografii, wnętrza piotrkowskiego Muzeum zmieniły się w na wpół biesiadną, na wpół rycerską salę w stylu dworkowym. Wszystko to na potrzeby realizacji koncertu inscenizowanego pn. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”.
Marcepany Króla Zygmunta odwołane
Z przykrością informujemy, że warsztaty w Muzeum Marcepanów zaplanowane na 12 grudnia "Marcepany Króla Zygmunta" zostają odwołane.
Kiermasz ozdób online
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych online.
Spotkanie online z Anitą i Arkadiuszem Lipnickimi
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie artystyczne online pn. „Sukces może się zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. Gośćmi będą Anita i Arkadiusz Lipniccy, utalentowane rodzeństwo pochodzące z Piotrkowa Trybunalskiego.
Warsztaty artystyczne odwołane
Z przykrością informujemy, że warsztaty artystyczne zaplanowane na 5 grudnia "Z Mikołajem na Ty" zostają odwołane.
Rozstrzygnięcie konkursu
Informujemy, że w dniach 16 listopada 2020r. do 18 listopada 2020r. Komisja Konkursowa KONKURSU dla młodzieży szkolnej z dziedziny planowania przestrzennego NASZA NOWA PRZESTRZEŃ organizowanego w ramach projektu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym” dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów konkursu.
Zygmunt II August 500-lecie. Wystawa
Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego zaprasza do odwiedzania wystawy związanej z 500-leciem urodzin Zygmunta II Augusta. 
Kształtowanie się granic II Rzeczypospolitej. Historia pamięci.
Studenckie Koło Naukowe Historyków KLIO zaprasza do wzięcia udziału w konkursie historycznym "Kształtowanie się granic II Rzeczypospolitej. Historia pamięci".