Puchowy Śniegu Tren
Celem rajdu jest dokarmianie leśnej zwierzyny podczas zimowego wypadu poza mury Trybunalskiego Grodu. Należy zabrać ze sobą kilka marchewek, liście kapusty, kilka garści ziarna owsianego oraz inną karmę dla leśnych głodomorów.
Kalendarz turystyczny 2019
Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem turystycznym na rok 2019.
22-12-2018

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt
Dziękując za życzliwość, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie oraz uczestnictwo w naszych imprezach i wyjazdach targowych w 2018 roku życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym 2019, a także szczęśliwych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Marcepany Króla Zygmunta
Słodkie warsztaty podczas których dowiemy się dlaczego wyrób marcepanu wymagał królewskiego przywileju, a także jak przygotować zdrowe słodkości w zaciszu własnego domu :-)
Boże Narodzenie w piotrkowskich klasztorach
Piotrków Trybunalski to miasto, w którym funkcjonowało onegdaj sześć zgromadzeń klasztornych: Dominikanie, Dominikanki, Bernardyni, Franciszkanie, Jezuici i Pijarzy.
Seans astronomiczny w piotrkowskim Planetarium
Zapraszamy serdecznie na tradycyjny seans w piotrkowskim Planetarium Astronomicznym.
O procesie Macocha i nie tylko
W czwartek 29 listopada 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy wraz z Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim do siedziby Muzeum Marcepanów, gdzie odbędzie się kolejne "Spotkanie z historią lokalną na Grodzkiej".
Jagiellońskie komnaty
Wraz z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie 24 listopada (sobota) na zwiedzanie pt. Jagiellońskie komnaty.
22-11-2018

Z archiwum PT

Z archiwum PT
Wraz z Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie na zwiedzanie instytucji z przewodnikiem-archiwistą.
Świętujemy 100 lat niepodległości!
Piotrków Trybunalski będzie hucznie świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.