Sportowy weekend w Piotrkowie Trybunalskim
W najbliższy weekend zapraszamy na sportowe emocje w naszym mieście.
Podziemny Piotrków - termin 20 lipca 2019!
Ogłaszamy kolejne terminy zapisów na zwiedzanie Podziemnego Piotrkowa, realizowane przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem termin to 20 lipca, a do wyboru mamy dwie godziny: 11:00 oraz 14:00. Koszt biletu wstępu to 15 złotych. Zapisy prowadzimy stacjonarnie w CIT przy Zamurowej 11. Zapraszamy! 
Zapraszamy na wycieczkę traktem żydowskim!
Zapraszamy serdecznie w dniu 8 czerwca o godzinie 15:00 pod naszą siedzibę przy ulicy Zamurowej 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę śladem piotrkowskiej społeczności żydowskiej. 
Plener rzeźbiarski pod Amfiteatrem Miejskim 20-25 maja 2019 r.
Zapraszamy serdecznie na plener rzeźbiarski, którego głównym motywem ma być 500. lat piotrkowskiego Zamku Królewskiego. 
Noc Muzeów w Piotrkowie Trybunalskim
Zapraszamy na Noc Muzeów w Piotrkowie Trybunalskim, która odbedzie się już 18 maja, a także na towarzyszące jej wydarzenia. Szczegółowe informacje w załącznikach poniżej.
XV Festiwal Folkloru Miejskiego
W dniach 18-19 maja w amfiteatrze miejskim wystąpią najlepsze kapele podwórkowe z całego kraju. Impreza rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie od pierwszej tury prezentacji konkursowych.
IV Noce Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich
Zapraszamy serdecznie w dniach 24-26 maja 2019 r. na IV Noce Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich! Szczegóły poniżej oraz w załączniku! 
Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim
Zapraszamy serdecznie już od 14 maja do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przez cały tydzień trwa święto muzyki klasycznej. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz przesłuchań, w środę, piątek oraz sobotę odbędą się również interesujące koncerty otwarte dla publiczności. Szczegóły na plakacie w załączniku. 
Wycieczka Piotrkowskie Murale - zapraszamy 18.05!
Nie są oczywiście tak sławne jak te łódzkie, rzadko powstają nowe... Natomiast piotrkowskie murale wielu mogą zaskoczyć swoją historią, a także nieoczywistymi lokacjami. Tak jak ten na zdjęciu, w kompleksie dawnej piotrkowskiej lokomotywowni. Zapraszamy serdecznie już w sobotę 18 maja o godz. 15.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd wraz z Agnieszka Agawa Warchulińska rozpoczniemy wycieczkę śladem "Piotrkowskich murali".


W oparach rtęci i belladony - wystawa w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się 14 maja 2019 roku o godzinie 14.00. Wystawa ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu br.