Wystawa haftowanego obrazu Jana Matejki
Akademia Piotrkowska zapraszamy na wystawę jednego z największych haftowanych obrazów na świecie. Haftowanej repliki obrazu Jana Matejki „Jan III Sobieski pod Wiedniem”. Wernisaż w środę (6.12) o godz. 11:00.
Zapraszamy na rozświetlenie choinki
Od kilku lat tradycją w naszym mieście jest, że 6 grudnia rozświetlona zostaje miejska choinka. Montaż bożonarodzeniowego drzewka rozpoczął się w poniedziałek, a jego uroczyste rozświetlenie odbędzie się w popularne „mikołajki”, o godzinie 17:00.
Marcepany Króla Zygmunta
W sobotę (16 grudnia 2023 roku) o godzinie 14:00 zapraszamy do Muzeum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2), gdzie odbędą się warsztaty podczas których dowiemy się jak produkować domowe słodkości.
Jazz Scena Zamek już w sobotę
Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona z cyklu Jazz Scena Zamek. Już w sobotę (02.12) Podczas XXX koncertu w salach Muzeum wystąpi Maciej Tubis z programem „Maciej Tubis Solo – Komeda: Reflections”. Początek o godz. 17.00.
Niedzielne Teatralia w MOK
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedzielne teatralia", które już 3 grudnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowo-teatralnej MOK. Właśnie wtedy Teatr "Promyk" zaprezentuje spektakl pt.: "Złoty dzwonek świętego Mikołaja". Bilety w sprzedaży.
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności
2 grudnia 2023 roku o godzinie 11:00 zapraszamy do Mediateki 800-lecia na Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
Zapraszamy na koncert muzyki cerkiewnej
Już w najbliższą niedzielę (19.11) w cerkwi prawosławnej przy ul. Słowackiego 15 odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej KATAPETASMA z Torunia pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni. Początek o godzinie 17:00.
U króla Zygmunta w gościach
Dnia 18 listopada (sobota) o godzinie 15:00 zapraszamy na plac Zamkowy 4 do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie z przewodnikiem będziemy mieli okazję poznać wystawy i ekspozycje muzealne.
Seans astronomiczny w planetarium
Zapraszamy do piotrkowskiego Planetarium na tradycyjny seans astronomiczny.
Piotrków Niepodległości
W sobotę (11 listopada 2023 r.) o godzinie 14:00 zapraszamy na kolejny w tym roku spacer z przewodnikiem po Piotrkowie Trybunalskim.