Polsko-węgierska solidarność
W środę (22.03) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy „Węgry 1956. Twarze i przedmioty”.
O przyjaźni polsko-węgierskiej w Muzeum
W niedzielę (19.03) w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej” zorganizowanej przez Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
24 i 25 marca w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci Polski – Andrzej Duda i Węgier – Janos Ader. Wizyta głów państw spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Tak przedstawia się schemat zmian.
Dni Przyjaźni w bibliotece
Trzy wystawy oraz spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej na Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze
24 marca br. w odbędzie się Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze, wydarzenie towarzyszyć będzie Międzynarodowym Targom Turystyki Kulinarnej.
Wystawa o polskiej mistyczce
„Oddana Łasce Bożej siostra Angelika Zofia Renke OP - mniszka dominikańska” – tak brzmi tytuł wystawy Piotra Stefaniaka, którą od niedzieli (19.03) można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”.
Znamy zwycięski mural
Tak będzie wyglądał mural, który ozdobi Piotrków Trybunalski. Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs na projekt prezentacji nawiązującej do przyjaźni polsko-węgierskiej.
Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej
Już w czwartek (23.03) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej. Wydarzenie odbędzie się w hali Muszkieterów przy Al. Sikorskiego 7.
Kto najszybciej ułoży kostkę Rubika?
To będzie jedna z ciekawszych imprez Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W naszym mieście odbędzie się turniej w speedcubingu, czyli układaniu na czas kostki Rubika.
Świętujemy Dni Przyjaźni
18 marca rozpoczynamy świętowanie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.