Spacer po sejmowym Piotrkowie
Już w najbliższą sobotę (6.05) kolejne „Trybunalskie spotkanie z 800-leciem”. Tym razem spacer powiedzie szlakiem miejsc związanych z historią polskiego parlamentaryzmu.
Księga wpisów na wierność Konstytucji 3 Maja
Wśród materiałów archiwalnych, przechowywanych w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, odnaleźć można wiele interesujących źródeł dotyczących dziejów Piotrkowa. Jednym z nich jest „Księga wpisów na wierność Konstytucji 3 Maja 1791 r.”. Na jej kartach odnaleźć można wpisy dokonane przez przedstawicieli elity Piotrkowa z końca XVIII wieku. Księgę tę warto zatem przywołać zarówno w kontekście Jubileuszu 800-lecia Piotrkowa, jak również w związku z kolejną rocznicą uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
Konkurs wiedzy „Nasz Piotrków” rozstrzygnięty
Franek Sadziak i Dominik Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 zwyciężyli w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim „Nasz Piotrków”.
Zlot jaguarów na 800-lecie
Kilkadziesiąt jaguarów pojawi się w sobotę (22.04) w Rynku Trybunalskim. Na „Rajd 800-lecia Piotrkowa” zawitają członkowie Jaguar Club Poland.
W piątek (28.04) odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej „Piotrków Filmowy”. Tym razem nosi ona nazwę „ 800 lat Piotrkowa, 105 lat historii filmu w Piotrkowie”.
Podróż przez epoki
Aż trzy epoki mieli do pokonania uczestnicy gry miejskiej „Pętla czasu” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. We wspólnej zabawie udział wzięło 200 osób.
Teatralnie o 800-letnim Piotrkowie
„Krótka historia dziejów Piotrkowa” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w ramach jubileuszu 800-lecia Piotrkowa.
Pętla czasu z HARCEM
Duchy, trumny, krowy, klejnoty, tunele czasu i moc innych przygód czeka na uczestników gry miejskiej „Pętla czasu”, która odbędzie się w sobotę (08.04). Organizatorem zabawy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Kto najlepiej zna historię Piotrkowa?
Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wygrali finał „Wielkiego Testu Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim”.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Piotrków Trybunalski 2017 przeszły już do historii. Niezapomniane wydarzenia tych dni na długo pozostaną w pamięci mieszkańców. Poniżej zamieszczamy film podsumowujący historyczne dla naszego miasta wydarzenia.