O narodzinach Trybunału Koronnego
Trybunał Koronny będzie tematem przewodnim najbliższego spotkania z 800-leciem, które odbędzie się już w sobotę (3.06). Na spacer zapraszają Centrum Informacji Turystycznej oraz Archiwum Państwowe.
Brejkdans na 800-lecie
Już w najbliższy weekend (2-4.06) odbędzie się trzecia odsłona imprezy „BREJKDANS Taniec Połamaniec” będącej ogólnopolskim turniejem tańca Break Dance.
Podróż śladami przodków
Trwa podsumowanie pierwszego etapu wyjątkowego projektu ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”. Kolejne szkoły podstawowe zaprezentowały prace konkursowe.
28-05-2017

Koncert dla mam

Koncert dla mam
Mamy’ 800” pod takim hasłem odbył się koncert w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.
23-05-2017

MAMY' 800

MAMY' 800
„Mamy’ 800” pod takim hasłem odbędzie się wydarzenie artystyczne w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.
Uczniowie podążyli śladami przodków
„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”, pod takim hasłem odbywa się w piotrkowskich szkołach podstawowych projekt edukacyjny zorganizowany w ramach 800-lecia miasta.
Dzieje bibliotek na wystawie
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim”.
Rowerem po 800-letnim Piotrkowie
Już jutro (13.05) na piotrkowskie ulice wyjedzie „Nocny Kulturower”. Gra miejska organizowana jest przez Centrum Informacji Turystycznej oraz Piotrkowską Grupę Rowerową.
Festyn z historią w tle
W niedzielę (7.05) na boisku piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbył się IV Historyczny Festyn Rodzinny.
Spacer po sejmowym Piotrkowie
Już w najbliższą sobotę (6.05) kolejne „Trybunalskie spotkanie z 800-leciem”. Tym razem spacer powiedzie szlakiem miejsc związanych z historią polskiego parlamentaryzmu.