800-lecie w kapsule czasu
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Najpiękniejsze prace 800-lecia wybrane
Czesław Kuźniak i Bożena Gęgotek to laureaci konkursu przeprowadzonego w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy".
Festyn „Budowlanki” na 800-lecie
„Budowlanka bawi Reymontem” to tytuł festynu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3. Impreza odbędzie się w piątek (20.10) w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Trybunały Uśmiechu 800-lecia
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
Piotrków z grającą ławeczką „Jedynki
Pierwsza w Polsce grająca ławeczka radiowej „Jedynki” stanęła w Piotrkowie Trybunalskim.
Widowisko z królewskim mezaliansem w tle
Największy mezalians w dziejach XVI-wiecznego państwa polskiego rozegrał się w sobotni wieczór na Rynku Trybunalskim. Wszystko za sprawą widowiska 800-lecia „Po-Słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości”.
Radiowa „Jedynka” na ławce
W niedzielę (8.10) w parku św. Jana Pawła II zaplanowano odsłonięcie ławki radiowej „Jedynki”. Będzie program na żywo z Piotrkowa oraz piknik rodzinny dla mieszkańców.
W niedzielne przedpołudnie piotrkowskie niebo wypełniło się kolorowymi konstrukcjami. Wszystko za sprawą Święta Latawca, które odbyło się na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Niezwykłe widowisko historyczne w Rynku
Przed nami kolejna atrakcja przygotowana w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem czeka nas wielkie widowisko historyczne z udziałem znanych polskich aktorów. W sobotę (7.10) w Rynku Trybunalskim zobaczymy sceny sprzed 470 lat.
Multimedialna podróż przez 800-lecie Piotrkowa
Tłumy piotrkowian zobaczyły finałową część widowiska „800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”. Zapraszamy do obejrzenia wideo z prezentacji.