Godziny otwarcia w okresie świątecznym
Informujemy o zmianie godzin otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim w okresie świątecznym.
Mediateka 800-lecia oraz Kino PIKSEL zaprasza 15 grudnia o godzinie 18:00 na pokaz filmu „Cicha ziemia” (reż. Aga Woszczyńska).
Miejska wigilia z Arką Noego
Koncert Arki Noego uświetni tegoroczne "Przedświąteczne spotkanie mieszkańcóww Rynku Trybunalskim". Miejska wigilia, tradycyjnie, odbędzie się w ostatnią niedzielę przez świętami Bożego Narodzenia.
Studenci kierunku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają grupy zorganizowane z przedszkoli i szkół podstawowych na spektakl pt. „W poszukiwaniu Olafa”, który obędzie się już w najbliższą środę (7.12) w godzinach 10:00-12:00.
Wystawa fotografii
Mediateka 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę fotograficzną Pani Anety Kiełb powstałą w czasie wyjątkowej podróży po Kanadzie. 
Zaproszenie na wystawę gołębi pocztowych
W niedzielę (04.12), w naszym mieście będzie można obejrzeć najpiękniejsze okazy gołębi pocztowych. Wystawa zorganizowana zostanie w hali sportowej ZSP nr 4 przy ul. Sienkiewicza 10.
Choinka na mikołajki
Już w mikołajki, czyli 6 grudnia szykujemy niespodziankę dla piotrkowian. Wzorem lat ubiegłych tego dnia rozświetlimy miejską choinkę, która stanie w samym sercu starówki. Bożonarodzeniowe drzewko rozbłyśnie o godzinie 17:00.
Mikołajkowe Niedzielne Teatralia
Z okazji zbliżających się Mikołajek, Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowy spektakl z cyklu "Niedzielne Teatralia". 4 grudnia, w sali widowiskowo-teatralnej odbędzie się przedstawienie „Zimowa przygoda ze św. Mikołajem” w wykonaniu teatru Pacuś. Cena biletu to 20 zł.
Wystawa
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa Bronisława Brylskiego pt. „Po Prostu Bronek”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (02.12) w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Początek o godzinie 17:00.
Marcepany Króla Zygmunta
W sobotę (17 grudnia 2022 roku) o godzinie 14:00 zapraszamy do Muzeum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2), gdzie odbędą się warsztaty podczas których dowiemy się jak produkować domowe słodkości.