02-01-2018

Rzecz o nalewkach

Rzecz o nalewkach
Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Czwartkowe spotkanie z historią, organizowane przez Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
02-01-2018

Piotrków sejmowy

Piotrków sejmowy
Piotrków Trybunalski to jedno z najważniejszych miejsc dla budowania polskiej państwowości, szczególnie w jej demokratycznym, parlamentarnym wydaniu.
Następna stacja Piotrków Trybunalski – film
W czwartkowy wieczór (28.12) w kinie Helios odbyła się premiera filmu „Następna stacja Piotrków Trybunalski”, którego reżyserem jest Adam Guziński, laureat wielu polskich i międzynarodowych festiwali, z pochodzenia piotrkowianin.
Nowe wydawnictwo na jubileusz 800-lecia
Rok 2017 dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem doniosłych obchodów Jubileuszu 800-lecia trybunalskiego grodu. Jubileusz ten uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
„Następna stacja Piotrków Trybunalski” to najnowsza produkcja piotrkowianina Adama Guzińskiego. Premiera filmu promującego miasto odbędzie się 28 grudnia w kinie „Helios”.
Kolejna książka na 800-lecie
„Znam takie miejsca... gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Pawła Kendry i Agnieszki Bednarskiej-Smugi, to kolejna publikacja o dziejach Piotrkowa Trybunalskiego, wydana w wyjątkowym dla miasta momencie, z okazji obchodów jego 800-lecia.
Wspólne kolędowanie, uliczne jasełka, 800 porcji pierogów i mnóstwo niespodzianek – tak wyglądać będzie niedzielne (17.12) przedświąteczne spotkanie w Rynku Trybunalskim.
Choinka już świeci
Wczoraj (6.12.), punktualnie o godz. 17.00, po wspólnym odliczaniu, w Rynku Trybunalskim zaświeciła się 10-metrowa choinka, która będzie nas wprowadzać w nastrój zbliżających się świąt.
Przedszkolaki namalowały miasto
Piotrkowskie przedszkolaki także włączyły się w obchody 800-lecia. Zrobiły to najlepiej jak umiały – poprzez namalowanie „swojego” Piotrkowa Trybunalskiego.
„Orzeł, Matka, Jabłko, Krzyż…” to tytuł wystawy prac Magdaleny Lary, które już od piątku (8.12) ukażą się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wystawa piotrkowianki zakończy tegoroczny cykl „97- 300. Tak daleko stąd, tak blisko”.