Mapping z prestiżowym wyróżnieniem
Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.
Sprawdź wiedzę o sporcie
Bilet na mecz Polska - Urugwaj będzie główną nagrodą VII Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W roku 800-lecia nie może zabraknąć pytań dotyczących piotrkowskiego sportu.
Strażacy pielgrzymowali do 800-letniego Piotrkowa
Piotrków Trybunalski gościł drugą Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbyła się msza święta dziękczynna w intencji strażaków.
800-lecie z Reymontem
„Budowlanka bawi Reymontem” - pod takim tytułem w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego odbył się w piątek (20.10) festyn z okazji 800-lecia Piotrkowa. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.
800-lecie w kapsule czasu
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Najpiękniejsze prace 800-lecia wybrane
Czesław Kuźniak i Bożena Gęgotek to laureaci konkursu przeprowadzonego w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy".
Festyn „Budowlanki” na 800-lecie
„Budowlanka bawi Reymontem” to tytuł festynu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3. Impreza odbędzie się w piątek (20.10) w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
Trybunały Uśmiechu 800-lecia
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
Piotrków z grającą ławeczką „Jedynki
Pierwsza w Polsce grająca ławeczka radiowej „Jedynki” stanęła w Piotrkowie Trybunalskim.
Widowisko z królewskim mezaliansem w tle
Największy mezalians w dziejach XVI-wiecznego państwa polskiego rozegrał się w sobotni wieczór na Rynku Trybunalskim. Wszystko za sprawą widowiska 800-lecia „Po-Słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości”.