**** Centrum Informacji Turystycznej

w Piotrkowie Trybunalskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Stary Cmentarz - spacer Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego


Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer po Starym Cmentarzu. W sobotę (28.10) po nekropolii oprowadzał będzie Henryk Komar, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

Już niebawem Święto Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Jest to czas kiedy odwiedzamy groby swoich bliskich. W tym szczególnym czasie Centrum Informacji Turystycznej we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na spacer po Starym Cmentarzu.Uczestnicy poznają historię nekropolii, miejsca spoczynku zasłużonych mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, obejrzą najstarszy nagrobek znajdujący się na cmentarzu oraz odnowione zabytkowe pomniki, których piękno zachwyca nie tylko piotrkowian, ale również przyjezdnych.

Zachęcamy do udziału w kweście organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego w dniach 31 października - 2 listopada na piotrkowskich cmentarzach! Zebrane środki pomogą kontynuować akcję remontowania kolejnych zabytkowych nagrobków!

Podczas, kolejnego już, zwiedzania funkcję przewodnika będzie pełnił Henryk Komar, wiceprezes TPPT. Zbiórka w sobotę, 28 października o godzinie 10:00 przed bramą Starego Cmentarza przy ulicy Cmentarnej 10.

 

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Niedziela
18 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda,
Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa,
Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława,
Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 317 dni.
Zodiak: WodnikReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama