**** Centrum Informacji Turystycznej

w Piotrkowie Trybunalskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Rajd pieszy "Puchowy śniegu tren"

Rajd pieszy "Puchowy śniegu tren"

W minioną sobotę odbył się rajd pieszy "Puchowy śniegu tren", zorganizowany przez piotrkowski oddział PTTK we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej i klasztorem oo. Bernardynów w naszym mieście. W tym roku z ofiarności uczestników rajdu skorzystały zwierzaki z Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Uczestnicy przynieśli ze sobą ziarna zbóż, marchew, buraki, kolby kukurydzy i inne smakołyki, które jeszcze tego samego dnia przewiezione zostały do Koła i przekazane zwierzętom. W rajdzie uczestniczyło 9 drużyn z piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Na zasypanym śniegiem Placu Czarnieckiego, pod siedzibą Oddziału PTTK zgromadziło się łącznie 75 uczestników, którzy po odwiedzeniu żywej szopki na dziedzińcu klasztoru OO. Bernardynów i przekazaniu wiktuałów dla podopiecznych z Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, udali się do kościoła p.w. Matki Bożej Anielskiej i Świętego Krzyża. Tam wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej prelekcji o. Egidiusza poświęconej św. Franciszkowi - patronowi przyrodników. Zebrani dowiedzieli się także o pochodzeniu zwyczaju budowy bożonarodzeniowych szopek.


Na zakończenie rajdu uczestnicy otrzymali: pamiątkowe dyplomy i słodycze dla drużyn, a także kalendarze wydane przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych oraz punkty na Odznakę Turystyki Pieszej i Odznakę Turysta Przyrodnik. Ponadto każdy uczestnik otrzymał porcję regeneracyjnych kalorii w postaci słodkości oraz wydawnictwa opracowane i wydane przez Zarząd Główny PTTK. Nie zabrakło także pamiątkowych wlepek w zimowych barwach. Na koniec wszyscy mieli okazję dokładnie przyjrzeć się ruchomej szopce, która uchodzi za największą tego typu prezentację w naszym regionie. Dziękujemy za wspólną zabawę! :) 

Współpracują z nami

PGR.JPG

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: SkorpionReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama