**** Centrum Informacji Turystycznej

w Piotrkowie Trybunalskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Centrum nagrodzone!

Centrum nagrodzone!

Piotrkowskie CIT odznaczone najwyższym, czterogwiazdkowym certyfikatem!

Podczas wojewódzkich obchodów Światowych Dni Turystyki, które odbyły się w Łodzi, w dniach 22-24 września  br. Punkty i Centra Informacji Turystycznej z województwa łódzkiego, które poddały się procesowi weryfikacji odebrały certyfikaty potwierdzające jakość i fachowość świadczonych usług.

Piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej otrzymało po drugim roku swojej działalności czterogwiazdkowy certyfikat. Certyfikat z rąk Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwestra Pawłowskiego odebrała Katarzyna Widera – pracownik Centrum Informacji Turystycznej. Jest to drugie Centrum Informacji Turystycznej w województwie łódzkim odznaczone najwyższym, czterogwiazdkowym certyfikatem.


W zależności od poziomu świadczonych usług i oferty, którą można znaleźć z Centrum Komisja Certyfikacyjna przyznaje poszczególnym punktom od jednej do czterech gwiazdek. Komisja ocenia m.in. znajomość języków obcych pracowników, lokalizację punktu, oznakowanie, dni i godziny otwarcia, zakres udzielanych informacji czy dodatkowe inicjatywny podejmowane przez punkt.

Celem przeprowadzenia certyfikacji jest potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz potrzeba stworzenia krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń podmiotów informacji turystycznej.

Certyfikat przyznaje Polska Organizacja Turystyki na wniosek Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Certyfikat jest przyznawany na okres 2 lat.
 

Współpracują z nami

Altamira.jpg

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Listopada 2017
Imieniny obchodzą
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Do końca roku zostało 42 dni.
Zodiak: SkorpionReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama